רחל טייטלבאום

 

גרביים - משיכות Dscn0034
 
חדשות
08/10/2020 - פעילויות, המלצות, העשרה, מערכת השידורים של משרד החינוך ועוד ועוד כנסו לטבלת ההמלצות שלי
07/07/2020 - בשל נגיף הקורונה לא מתקיימים חוגים בגנים וחוגי הורים וילדים. עמכם הסליחה. חייבים להיות חכמים בקורונה, בריאות ילדיכם מעל הכל.
פשוט לנוע 

פשוט לנוע  

חוג העשרה בתנועה ובצליל

"רוב הערוצים העצביים מתפתחים באמצעות גירויים וחוויות הנובעים מאינטראקציה עם הסביבה. חשיבה, יצירתיות ולמידה צומחות מחוויות. כשאנו חווים אנו קולטים מידע ובונים רשתות עצביות, המאפשרות לנו להשתמש במידע זה על מנת להבין טוב יותר את העולם וכיצד לשגשג בו. מרכיב גדול בחוויה הוא קלט חושי מהסביבה באמצעות העיניים, האוזניים, בלוטות הטעם שלנו, האף והעור; וכן מהגוף באמצעות הקולטנים פרופריוספטים הנמצאים בכל שריר ואיבר. החוויות החושיות שלנו, הן החיצוניות והן הפנימיות, מעצבות את אופן ההדמייה שלנו ובכך את אופן החשיבה שלנו. למידה חדשה מתרחשת, כשחוויות חושיות חדשות משנות ויוצרות בתוכנו בבואות מורכבות יותר ויותר של העולם. הגוף שלנו מעורב כל כולו במסע זה" (קרלה הנפורד חכמה בתנועה). 

 

פשוט לנוע חוג העשרה ייחודי המשלב פעילות גופנית, מוסיקה, הומור והרבה שמחה. 

 העשרה בתנועה: תנועה דינמית (גסה) כגון ריצה‚ קפיצה‚ זחילה‚ התפלשות‚ זריקה והוצאת מרץ. תנועה עדינה: משחקים הדורשים קשר עין יד‚ שימוש באצבע ואגודל ועוד סוגי מניפולציות של כף היד.

העשרה בגירויים: אני משתדלת לגרות במהלך הפעילות חושים כגון: שמיעה (באמצעות מוזיקה), תחושה (באמצעות חפצים מגוונים ממרקמים שונים ובעלי טקסטורות שונות), ריח (בועות בריחות שונים), ראייה (חפצים אסטטים, מעוררי סקרנות המושכים את העין).

העשרה דרך משחק והומור: בגיל הרך ההתייחסות לתנועה היא כאל משחק. כאשר המשחק לא מעניין זונחים אותו ואתו את התנועה. לשם כך, כמדריכה אני משתדלת מאוד לחדש ולאסוף את כל היצירתיות וההומור שבי, על מנת להחזיק את הילד פעיל לאורך זמן.

העשרה בידע:  מתוך הנחה כי ידע מעוגן טוב יותר ע"י תנועה. תוכלו למצא בחוג, תכנים לימודיים הדומים מאוד לתכנים הנלמדים בגני הילדים כגון: חגים, עונות שנה, הבחנה בין צבעים, צורות ועוד.

העשרה הניתנת באהבה: בנוסף לאהבה הרבה שכל ילד זוכה לה מהוריו וממטפליו. כל ילד בחוג מרגיש את אהבתי אליו דרך הכבוד שאני רוחשת לו, תשומת הלב והשמחה האמיתית שאני משדרת באהבה שלי למקצוע שלי - גננת ומורה לתנועה.

 פשוט לנוע אל עמוד החוג

אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים אפסייט